به سایت بارلی خوش آمدید

tel: (021) 26658324 , (021) 26658089 , (021) 26658072 ,(021) 26658028

  en

درباره ما

معرفی مجتمع کشت و صنعت خاور پویا

این شرکت در سال 1385 جهت تولید انواع محصولات کشاورزی بصورت منجمد شده وبا استفاده از تکنولوژی پیشرفته IQF  کار خود را شروع کرد و بعنوان اولین کارخانه در استان مازندران تا پایان سال 1388  به بهره برداری رسید.

این مجتمع در مساحتی بالغ بر 6000 متر مربع با سردخانه های منجمد جهت نگهداری محصولات در فاز اول آماده می گردد تا در خصوص تولید صادراتی و توزیع داخلی تامین کننده مواد اولیه کارخانجات صنایع غذایی باشد.

ظرفیت بالای خط تولید این کارخانه باعث می شود تا زمینهای کشاورزی بسیار زیادی به زیر کشت محصولاتت کشاورزی رفته و این امر گامی بزرگ در جهت توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی می باشد .

این مجتمع تولیدی با برنامه ریزی های پیش بینی شده و براساس فصل کشت و برداشت محصول وبراساس انتخاب بهترین نوع بذر و با نظارت کارشناسان خود مواد اولیه مورد نیاز کارخانه را تامین نموده و بر این اساس کلیه محصولات تولیدی تحت نظارت دقیق و با استاندارد بالا ارائه می گردد 

 

روش انجماد سریع (IQF)

 

در این روش محصولات تولیدی با حفظ خواص اولیه نظیر طعم ، رنگ ، بو و بدلیل عدم تشکیل بلورهای یخ در بافت محصول باعث تازگی محصولات تولیدی می گردد . که قابل نگهداری در دمای 18- درجه سانتی گراد تا مدت 2 سال است.

 

دراین روش ابتدا مواد اولیه بعد از شستشو و ضد عفونی با دستگاه های اتوماتیک بدون دخالت دست آنزیم زدائی شده و سپس بست تونل انجماد مخصوص در جریان سیالی از هوای سرد 35- درجه سانتی گراد به صورت کاملاً جدا از هم منجمد می گردد و بدین ترتیب امکان رشد میکروارگانیسم ها متوقف شده و محصول با ماندگاری بالا تولید و آماده عرضه می شود . 

 

انواع تولیدات مجتمع کشت و صنعت خاور پویا

1-تولید محصولاتی نظیر نخود فرنگی ، لوبیا سبز ، باقلا ، هویچ فرنگی ، کرفس ، بامیه ، سیب زمینی ، پیاز ، ذرت شیرین ، فلفل دلمه ای ، گل کلم و . . . و سایر محصولات کشاورزی مورد نیاز مصرف کننده به صورت منجمد می باشد .

2-تولید سبزیجات برگی نظیر جعفری ، شوید ، گشنیز ، تره , نعناع و غیره .

3-تولید سبزیجات ترکیبی نظیر قورمه سبزی ، سبزی کوکو ، سبزی پلو ، سبزی آش و . . . .  که مورد استفاده خانواده ها و کلیه رستورانها ، هتلها و غیره می باشد .

4-تولید انواع میوه ها نظیر توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس ، زرد آلو ، هلو ، کیوی و غیره . . که از تولیدات این شرکت بوده و امکان آرایش انواع غذاها ، دسرها ، بستنی ها ، تولید آب میوه ، مربا را امکان پذیر می سازد .

فوائد انجماد سریع محصولات

1-دسترسی آسان و همیشگی به محصول تولید شده در طول سال

2-دسترسی کارخانجات تولیدی صنایع غذائی ، رستورانها ، هتل ها ، گترینگها و . . . . به مواد اولیه با کیفیت

3-کاهش ضایعات در بخش کشاورزی و پائین آمدن هزینه های حمل و نقل

4- حفظ مواد مغذی محصول در طولانی مدت و تولید کاملاً بهداشتی

5- امکان صادرات محصول تولید شده بدلیل ماندگاری بالا

6-با توجه به آلودگی های زیست محیطی باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست و بهداشت خانواده می گردد و از ضایعات در محل کارخانه استفاده بهینه می شود. 

سرد خانه های عظیم  مجتمع تولیدی این امکان را فراهم میسازد تا محصولات در بدو ورود در دمای بالای صفر و با کیفیت بسیار مطلوب آماده ارال به مرحله تولید شده سپس به سردخانه های زیر صفر انتقال داده شده آماده عرضه به بازارمی گردند.

این مجتمع دارای آزمایشگاه مجهز جهت کنترل کیفی محصولات اولیه وارد شده و همچنین محصولات تولید شده کارخانه می باشد که کلیه این مراحل بر پایه نظارت دقیق کارشناسان این واحد صورت می پذیرد .آزمایشگاه مجهز این مجتمع در کنار تولیدات کارخانه به محض ورود مواد اولیه را تحت کنترل کیفی و نظارت دقیق توسط کارشناسان علوم غذایی قرار داده و سعی در ارائه بالاترین کیفیت را دارند.

 

 

درباره ما

 

معرفی مجتمع کشت و صنعت خاور پویا

 

این شرکت در سال 1385 جهت تولید انواع محصولات کشاورزی بصورت منجمد شده وبا استفاده از تکنولوژی پیشرفته IQF  کار خود را شروع کرد و بعنوان اولین کارخانه در استان مازندران تا پایان سال 1388  به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب